TOBB Uyum Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi

İş dünyamızın ve vatandaşlarımızın uyuşmazlıklarının ekonomik, gizli, hızlı ve sürdürülebilir çözümlere ulaşmasına yardımcı olmak amacıyla kurulmuş ve ulusal-uluslararası alanda resmi faaliyetlerine başlamıştır.

İş dünyamızın ve vatandaşlarımızın uyuşmazlıklarının ekonomik, gizli, hızlı ve sürdürülebilir çözümlere ulaşmasına yardımcı olmak amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) girişimleri ile TOBB UYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi 09.12.2020’de kurulmuş ve ulusal-uluslararası alanda resmi faaliyetlerine başlamıştır.

Sağladığı Hizmetler;

Arabuluculuk Hizmeti,

Çevrimiçi (Online) Arabuluculuk Hizmeti,

TOBB Tahkim işbirliği ile Tahkim Hizmeti,

Müzakere Hizmeti,

Uyuşmazlık Analizleri Hizmetleri,

Eğitim ve Sertifika Hizmetleri.

TOBB UYUM Arabuluculuk  ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi olarak sizlere mahkeme öncesi veya mahkemede devam eden tüm uyuşmazlıklarınız için uzman arabulucularımız, hakemlerimiz ve danışmanlarımız ile profesyonel uyuşmazlık çözümleri alanında sertifika eğitimleri hizmeti sunmaktan mutluluk duyarız.

TOBB UYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi Broşür için tıklayınız.

Detaylı bilgi için; www.tobbuyum.com.tr

İhracat Bedeli Dövizin Merkez Bankasına Satılması

TCMB Yapılacak Döviz Satışına İlişkin Uygulama Talimatı” yayınlamış ve talimat 03.01.2022 tarihi itibariyle yürürlüğe girmiştir.

AB Ülkelerinde Fındık İhracatında Zorunlu Aflatoksin Testine Son

2002 yılından beri uygulamadaki süreç fındık ihracatçılarımızı zorlayıp ve ciddi zararlara sebep olmaktaydı.

Altın Hesaplarından Türk Lirası Mevduat ve Katılım Hesaplarına Dönüşüm

“Altın Hesaplarından Türk Lirası Mevduat ve Katılım Hesaplarına Dönüşümün Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” 29.12.2021 tarihli Resmî Gazete’de yayınlandı.

İhracatta Made in Türkiye Dönemi

Konuyla ilgili “2021/24 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi” Resmi Gazetenin 04.12.2021 Tarih ve 31679 sayılı nüshasında yayınlandı...