12.8 C
Ordu
25 Haziran 2024, Salı

Asrın Felaketini Unutmadık, Unutmayacağız!

Asrın felaketi, 6 Şubat 2023 depremleri üzerinden bir yıl geçti. Bu bir yıl, bizleri çok şeyle sınadı.

Asrın felaketi, 6 Şubat 2023 depremleri üzerinden bir yıl geçti. Bu bir yıl, bizleri çok şeyle sınadı.

50 binin üzerinde vatandaşımızı kaybettik, 110 bine yakın insanınız yaralandı ve 11 ilimiz mahşer yerine döndü. Hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet ve aziz milletimize bir kere daha baş sağlığı diliyorum. Allah, bu millete, bir daha böyle acılar göstermesin.

Deprem, insanlık tarihi var olduğundan bu yana maruz kalınan bir doğa olayıydı ve biz, depremin değil, depreme dayanıksız binalar inşa eden imar anlayışının öldürdüğünü bir kere daha en ağır biçimde tecrübe ettik.

Ölen ve yaralanan yurttaşlarımıza ek olarak yıkılan binalar, işyerleri, eşyalar, makine ve teçhizatlarla hurdaya dönen araçlar milli ekonomiye büyük bir darbe olmuştur. Kaybettiğimiz sandığımızın çok daha fazlasıdır.

Depremin o ilk anından itibaren, senliği benliği, her türden farklılığı ve rekabeti bir yana bırakıp, bir araya gelip, çelik yumruk olduk. Hemen ve koşulsuz bir araya gelen milletimizin, vicdan ve dirayeti de tarihe not düşürmüştür.

Biz, yaralarını kendisi saran ve düştüğü yerden daha dik kalkan bir sosyolojik kültüre sahibiz. Tarih bizi her sınadığında bunu tekrar tekrar göstermiş bir milletiz.

6 Şubat 2023 asırlarca konuşulacak, tarih kitaplarında “asrın felaketi” olarak yer alacak, acı ve korkunç bir deneyimdir. Allah, bu millete, insanlığa bir daha böylesi büyük acılar ve çaresizlik yaşatmasın.

Tarım ve Hayvancılık Çalıştayı – 2

Tarım ve Hayvancılık Çalıştayı kapsamında 31 Mayıs 2024 tarihinde “Fındık” başlığı masaya yatırıldı.

Ne Mutlu Türk’üm Diyene!

Bu ülkenin ortak paydası, Atatürk ilke ve inkılaplarıdır!

Fındık Sektöründe Kümelenme Çalışmalarının Başlatılması ve Rekabetçiliğin Artırılması

URGE Projesi İhtiyaç Analizi Çalışması, proje dahilindeki üyelerimizin katılımıyla 13 Mayıs 2023 pazartesi günü borsamızda yapıldı.

Tarım ve Hayvancılık Çalıştayı

Borsamız ve Ordu TSO işbirliği ile “Tarım ve Hayvancılık Çalıştayı” nın ilk toplantısı 8 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleştirildi.